ContactVVV WinkelOpeningstijdenRoute
Nederlands  English

Blog: De 6 beste restaurants in Edam

6 augustus 2021 - Kim Tol

Edam heeft een scala aan historische monumenten te bieden en is architectonisch zeker een bezoek waard. Van rondwandelen en bezichtigen krijgt u natuurlijk zin in een hapje eten en ook daar weten ze in Edam wel raad mee. Om de keuze iets gemakkelijker te maken, geef ik hieronder de top 6 restaurants van Edam prijs met een paar leuke menu tips!

 

La Galera

Pizza-Pasta

De naam van dit restaurant geeft eigenlijk al een beetje prijs dat u hier kunt genieten van Italiaanse specialiteiten. In het restaurant of in de mediterrane binnentuin kunt u proeven van een verse pasta, een mooi stuk vlees, verse vis of natuurlijk van een échte Italiaanse pizza. In de tuin lijkt het zomers onder het genot van een glaasje wijn en een Italiaanse specialiteit net alsof je in het binnenland van Italië bent. Naast het restaurant bevindt zich ook het café de Gevangenpoort. Hier kunt u ongedwongen een pizza eten of de avond afsluiten met een biertje of wijntje. Zo vangt u twee vliegen in een klap.

 

Restaurant de Fortuna

Terras-Streekproducten

Is een hotel, restaurant en bar in een. In dit restaurant vindt u een gevarieerd aanbod van verassende vlees-, vis-, gevogelte- en wildspecialiteiten. Alle gerechten worden op traditionele wijze bereid met biologische streekgebonden producten. Chef-kok Michel Boon en souschef Connor Mirani presenteren u elke zes tot acht weken een geheel nieuwe menukaart aan. U kunt ook kiezen voor een drie-, vier- en vijf-gangenmenu. Natuurlijk is een lunch ook mogelijk in restaurant de Fortuna. Hiervan kunt u in de zomer ook heerlijk genieten in de terrastuin. Voor een afzakkertje kunt u in de intieme bar terecht en in het restaurant zelf kunt u ook uw ogen uitkijken. De eetzaal ademt namelijk een knusse, huiselijk en Oudhollandse sfeer uit die gevuld is met schilderijen, etsen en tekeningen van artiesten die veel voor deze streek hebben betekend.

 

Strandbad Paviljoen Edam

Haven-Water-Uitzicht

Een persoonlijke favoriet van mij is toch wel strandbad paviljoen Edam. Dit  restaurant ligt pal aan de gezellige haven van het historische stadje Edam waar u met uitzicht op het water kunt genieten van een scala aan gerechten. Van koffie en thee tot lunch en diner, bij dit restaurant zit u altijd goed. De spareribs staan bekend als Waterlands lekkerste en de kip stroganoff is ook zeker een aanrader. Voor grote groepen familie of vrienden is het ook mogelijk om een buffet avond te reserveren of een menu samen te stellen. Gezelligheid staat natuurlijk ook voor samen eten!

 

Hof van Holland

Avontuurlijk-Menukaart

Is een hotel en restaurant in een. Hier kunt u daarom ook aanschuiven voor een lekker ontbijt bereid met verse streekproducten. Het hof van Holland beschikt over een uitgebreide menukaart met hedendaagse gerechten zoals een poke bowl, falafel of een Thaise limoensoep. De naam van dit restaurant laat u natuurlijk denken aan typische Hollandse kost, maar dat gaat u afgezien van de bitterballen hier niet vinden. Een aanrader van mij zijn de overheerlijke cocktails die u hier kan bestellen. Met in het bijzonder de mimosa.

 

De Harmonie

Sliptong

Is een restaurant, café en hotel onder een dak, gelegen in de historische binnenstad van Edam. Het café bestaat al 150 jaar en dat geeft een stukje extra beleving aan deze gezellige plek. Op woensdag wordt het café omgetoverd tot een waar sliptongen paradijs. U kunt voor deze avond reserveren en onbeperkt op traditionele wijze bereidde sliptongen eten. Op donderdag en vrijdag wordt hier gewerkt met een samengestelde menu kaart. Een aanrader van deze kaart is de kabeljauw met mosterdsaus.

 

De oude school restaurant Warder

Fietsroute-Lunch-Diner

Net buiten de stad Edam ligt het Noord-Hollandse dorp Warder. Stap op de fiets en ontdek een van de vele fietsroutes die langs dit dorpje gelegen zijn. Een stop bij de oude school van Warder kan zeker niet uitblijven. In dit karakteristieke pand kunt u namelijk terecht voor een heerlijke lunch of een uitgebreid diner. Het restaurant is niet te missen aangezien het pand eerst een school was en zich naast een kerkje bevindt. De menu kaart van dit restaurant is dan ook geïnspireerd door de termen die op school vaak gebruikt worden. U kunt genieten van een bord met dictee of een broodje juf. Geen ruimte meer voor een toetje, maar wel zin in iets zoets? Bestel dan hier een scroppino, een heerlijk zoet en zuur drankje om een etentje mee af te sluiten.

De keuze voor het hapje eten is nu gemakkelijk gemaakt, maar weet u dat er nog veel meer te beleven is in Edam? Lees hierover snel meer op onze website.